0222 310 00 80-81-82


  

ÇAĞDAŞ RENKLER HALK DANSLARI TOPLULUĞU

 

“Çağdaş Renkler Halk Dansları Topluluğu” adıyla anılacak olan, geniş çaplı çalışma yapmak ve çocuklarımızla uzun soluklu gösteriler yapmayı hedefliyoruz.

Kültürel mirasımızı çocuklarımıza aktarmak, geleneksel danslarımızı yaşatmak, öykülerimizle yeniden yorumlamak düşüncesiyle “Anadolu’nun Öyküleri” temalı hüznün, sevdanın, kahramanlığın, birliğin, dayanışmanın ortak adı olan halk oyunlarımız bu yılda uzman bir ekip tarafından sahneye konulacaktır.

 

Zaman içerisinde festival ve gösterilerde de performans sergilemesini amaçladığımız 4., 5.,  6. ve 7.  sınıf öğrencilerimize yönelik olacak bu çalışmanın seçmeleri 1 Ekim Pazartesi günü 17.00-18.30 saatleri arasında yapılacaktır.

 

Çalışmalar; Pazartesi ve Çarşamba günleri 17.00-18.30 saatleri arasında yapılacaktır.

Katılım ücretsizdir.

Servis kullanan öğrencilere servis imkânı sağlanacaktır.

Dersler 1 Ekim Pazartesi günü başlayacaktır.

 

 

 

ÇAĞDAŞ SESLER SENFONİ ORKESTRASI

 

Geçtiğimiz yıllarda kısa süre içinde birbirinden güzel konserler veren, çocuklarımızın müzik yeteneklerini ve sevgilerini keşfetmelerine yardımcı olan Çağdaş Sesler Senfoni Orkestrası bu yılda da 3, 4, 5, 6 ve 7. sınıflardan yeni üyelerin de katılımı ile konserlere devam edecektir.

Orkestramız flüt, keman, viyola, çello ve kontrbastan oluşmaktadır. Çocuklarımızın çok sesli müzik donanımlarını arttırmaları, farklı ses ve çalgıların bağımsızca ve uyum içerisinde birlikte akışını keşfetmeleri için bu oluşumun içerisinde olmalarını önemsiyoruz.

Orkestra seçmeleri ve çalışmaları konservatuar deneyimli uzman eğitmenlerce ve OzArt Akademi danışmanlığında yürütülecektir.

 

 

 

Orkestra çalışmaları haftada iki defa 90’ar dakika olacaktır. Kemanlar ve viyolalar haricindeki çalgılar kiralanacak ve öğrencilerimizin isimlerine zimmetlenecektir. Eğitim, danışmanlık ve kiralama giderleri toplamının küçük bir bölümü velilere yansıtılacak olup, büyük oranda vakfımız tarafından desteklenecektir. 

Servis kullanan öğrencilere servis imkânı sağlanacaktır.

Dersler 2 Ekim Salı günü başlayacaktır.

 

 

 

VEX İLE ROBOTİK VE KODLAMA

 

Hızla gelişen teknoloji meslek dallarında da yenilikleri beraberinde getirmektedir. Özel Çağdaş Okulları olarak öğrencilerimizi geleceğin mesleklerine ve geleceğe hazır hale getirmenin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Robotik ve kodlama derslerimiz ile öğrencilerimizin “yaratıcı düşünme, problem çözebilme, 3 boyutlu tasarım, bilişimsel düşünme, algoritma oluşturabilme, soyut kavramları somutlaştırma, analitik düşünme” gibi becerileri kazanmalarını ve geliştirmelerini hedefliyoruz. Aynı zamanda öğrencilerimiz bu etkinlik ile STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) projeleri oluşturmaktadır. STEM projeleri öğrencilerimizin farklı disiplinleri bir araya getirerek yaratıcı ve yenilikçi çözümler üretebilmelerini sağlamaktadır.

Geçen sene bu etkinliğe katılan öğrencilerimiz ile Türkiye’de 51 takımın katıldığı VEX IQ Off Season Türkiye Robotik Turnuvasında iki kategoride Türkiye Şampiyonluğu ve aynı kategorilerde 2.lik ve 3.lük kazandık. Yine VEX Türkiye Şampiyonasında Türkiye 4.sü olduk. VEX IQ Off Season Ankara Robotik Turnuvasında da bir kategoride şampiyonluk, bir kategoride ise 2.lik ve 3.lük kazanırken, “En İyi Robot Tasarımı” ödülünün sahibi olduk.

Geçen sene bu etkinliğe katılan öğrencilerimiz ile hafta içi Cuma günleri, bu sene ilk defa katılacak öğrencilerimiz ile hafta içi Perşembe günleri çalışacağız.

Daha önce Vex ile Robotik ve Kodlama dersi almayan öğrencilerimiz Temel Seviye ile başlayacaklardır.

Çalışmalar; 7. ve 8. sınıflar (Temel Seviye grubu) için Perşembe günleri, 8. sınıflar (İleri Seviye grubu) için Cuma günleri 17.00-18.30 saatleri arasında yapılacaktır.

Katılım ücretsizdir.

Servis kullanan öğrencilere servis imkânı sağlanacaktır.

Dersler 7. ve 8. sınıflar (Temel Seviye grubu) için 4 Ekim Perşembe günü, 8. sınıflar (İleri Seviye grubu) için 5 Ekim Cuma günü başlayacaktır.

 

 

                 

    

 

 


 Özel Çağdaş Okulları | Eskişehir